Історія дошкільного навчального закладу №6 "Яблунька"

Історія ДНЗ №6 «Яблунька»

  Дошкільний навчальний заклад (ясла - садок) комбінованого типу №6 «Яблунька» м. Буча, Київської області заснований  1  червня  2014 року. 

  У садочку було створено всі умови для комфортного перебування дітей: сучасне оформлення, обладнання, прекрасний зовнішній вигляд. Поступово було відкрито 7 груп, з них 1 група – для дітей ясельного віку, 6 груп – для дітей дошкільного віку. Внутрішній світ садочка говорить про те, що кожного дня щасливі діти поспішали до своїх улюблених вихователів.

 Колектив дитячого садочка очолила досвідчений педагог та керівник Сільченко Ірина Євгеніївна.  Вона вміло підібрала педагогічні кадри і протягом всіх років сприяла ефективній творчій роботі педагогічних працівників. Ірина Євгеніївна - педагог за освітою та за покликанням, приклала багато знань, вмінь і енергії, щоб дитячий садок став справжньою другою домівкою для дошкільнят.

  Велика простора будівля наповнилася дружнім колективом, який до 1 вересня підготував приміщення для першого прийому дітей. Кожна групова кімната була оформлена з особливим смаком, з урахуванням вікових особливостей дітей, мала свою назву, кольорову гаму, свій інтер’єр. 

  Організатором методичної служби в дошкільному закладі є Туркеня Н.І. Вирішуючи завдання дошкільної освіти, пліч опліч з керівником вихователь – методист забезпечує якісну організацію методичної служби дошкільного навчального закладу, працюючи творчо, здійснюючи нестандартні, інноваційні підходи до оновлення змісту розвивального, оздоровчого та освітнього процесу, активізуючи професійний творчий потенціал та підвищуючи педагогічну майстерність, компетентність кожного педагога.

  В дитячому садочку наявний медичний блок: медична кімната, процедурний кабінет та ізолятор. Всі кабінети відповідають сучасним вимогам до оформлення та укомплектовані всім необхідним обладнанням. Медичне обслуговування в дитячому садочку здійснюється старшою медичною сестрою – Царкозенко А.В.

  Крокуючи в ногу з часом, враховуючи те, що багато дітей потребувало логопедичної допомоги, у садочку було відкрито логопедичну групу. Посаду вчителя-логопеда займала Веретеннікова Н.В. Вже через рік роботи педагоги закладу побачили, що, дійсно, робота логопеда результативна і необхідна. Дітям вдалося подолати мовленнєві вади, збагатити активний і пасивний словник, розвинути зв’язне мовлення. Мовлення дітей стало виразним, чітким. І у 2015 році в садочку було відкрито другу логопедичну групу, посаду вчителя-логопеда займала Лук’яненко А.С.

  Важливе місце в житті дитини займає фізичне виховання. Традиційними стали в дитячому садочку Дні здоров’я, весь день насичений спортивними іграми, розвагами, в яких активну участь приймають не лише діти, а й дорослі.

  На посаді інструктора з фізичного виховання працювали: Цикоза Є.В., Письменна А.П., Смовж К.В.

  Посада практичного психолога не менш важлива у садочку, адже у батьків і педагогів виникає багато запитань щодо адаптації дітей у колективі, які причини відставання у засвоєнні того чи іншого розділу програми, чи роздратованості, погана пам’ять, низький інтелектуальний розвиток дитини і багато інших. На посаді практичного психолога працює з 2014 року Голуб А.В. 

   Одним із найцікавіших, «живих», емоційно насичених і улюблених занять для дітей завжди були музичні заняття. Тут діти опановують закони вокалу, танцю, вчаться слухати і розуміти класичну і сучасну музику, знайомляться з творчістю дитячих композиторів. Робота музичного керівника завжди представлялася батькам у вигляді свят та розваг. На посаді музичного керівника з 2014 року Білан А.А 

  У закладі колектив працює як дружна дошкільна родина, до якої входить 20 педагогів. Більшість з них мають більше 10 років стажу.  Досвідчені, творчі, талановиті педагоги щоденно намагаються створити для дітей живу казку. Вони  працюють натхненно, з високою віддачею, і головне – з любов’ю  до  дітей. Колектив закладу за період існування дошкільної установи неодноразово нагороджувався грамотами Бучанського міського відділу освіти, Бучанської міської ради,  Київського обласного управління освіти, Міністерства освіти України. 

 Колектив  дошкільного навчального закладу поставив такі завдання:

1.Виховання творчої особистості, з нестандартним мисленням та комунікативними вміннями.

2.Формування в дітей дошкільного віку соціально адаптованих, ресурсозбережувальних та екодоцільних  звичок і моделей поведінки, орієнтованих на сталий стиль життя.

3.Залучення батьків до впровадження ідей сталого розвитку.

  Ми переконані, що наш колектив ДНЗ №6 «Яблунька» може рухати дошкільну педагогіку вперед, а педагогічна творчість - це не просто спосіб діяльності, а спосіб життя наших педагогів.

   Колектив ДНЗ № 6 «Яблунька» продовжує працювати над проблемою створення сприятливих умов для повноцінного проживання дитиною дошкільного  дитинства, формування основ базової культури особистості, всебічного розвитку психічних, фізичних якостей у відповідності до віку і індивідуальних особливостей, підготовки до життя у сучасному суспільстві, забезпечення якісної освіти кожній дитини через оновлення освітнього процесу, який надасть їй свободу діяльності та можливість набуття знань і приймати рішення.